Prisijungimas
Prisiminti

[Pamiršote slaptažodį?]
[Naujas vartotojas]

LIETUVIŲ KALBOS DIALEKTOGINĖ DUOMENŲ BAZĖ „DIALEKTAI“

2008 m. VU Baltistikos katedra sukūrė dialektologinę duomenų bazę „Dialektai“. Joje skelbiami sutranskribuoti lietuvių tarmių tekstai, kurių dalis turi garso įrašus ir mokslinius komentarus.

Bazėje „Dialektai“ yra daugiau nei 50 autorinių lankų transkribuotų tekstų, kurių galima ieškoti pagal informanto tarmę, įrašo vietą ir autorių. Po transkribuotus tekstus, naudojant virtualią klaviatūrą, veikia paieška ir galima rasti tekstuose pavartotus žodžius.

Saugant informantų pateiktą informaciją bazė „Dialektai“ kol kas pasiekiama tik registruotiems vartotojams ir naudojama mokslo darbui.

Bazės istorija

Duomenų bazė „Dialektai“ buvo parengta dirbant Lietuvos valstybinio mokslo ir studijų fondo finansuojame projekte „Baltlingva“ (Baltų lingvistinio paveldo tyrimai ir sklaida informacinėmis technologijomis), kuris truko 2007-2008 m.

Projekte su dialektologine medžiaga dirbo Aleksas Girdenis ir Vytautas Kardelis (rašė tekstų komentarus, tikrino ir taisė transkripcijas), tarminius tekstus šifravo ir transkribavo Ligita Bazarovaitė, Kristina Bukelskytė, Liucija Butkūnaitė, Justina Petkelytė, garso įrašus rengė Lina Stokaitė. Duomenų bazę programavo Žygimantas Savickas, visam projektui vadovavo Daiva Sinkevičiūtė.

Techninės rekomendacijos

Jei norite gerai matyti Lietuvių kalbos etimologinę duomenų bazę, rekomenduojame naudoti šias naršykles:

  • Internet Explorer 5.5 arba vėlesnę,
  • Firefox 3.0 arba vėlesnę,
  • Opera 6.0 arba vėlesnę.

Rekomenduojama kompiuteryje turėti įdiegus šriftą „Palemonas“ (jį galima nemokamai atsisiųsti iš http://www.vlkk.lt/palemonas).

Jeigu bazėje pastebėjote korektūros klaidų, šią informaciją siųskite adresu daiva.sinkeviciute@flf.vu.lt. Dėkojame!